GPPS

Caurspīdīgs un trausls polimērs, kurš pazīstams kā polistirols, kurš paredzēts izmantošanai vispārējiem mērķiem. Atgādina pleksiglasu — piemēram, to var izmantot lodīšu pildspalvu korpusu ražošanā, iepakojuma, veselības aizsardzībā, laboratorijās izmantojamu mēģeņu izgatavošanā utt.

Vispārēja pielietojuma polistirolu tā īpašību dēļ sauc arī par caurspīdīgo polistirolu. Tas ir trausls un lūstošs materiāls, viegli deformējams triecienu vai nelielu iegriezumu rezultātā, nav tik elastīgs un lokans kā triecienizturīgais polistirols. Augstais jutīgums pret ultravioleto starojumu ierobežo šī polimēra pielietošanas iespējas. Tajā pašā laikā augstais caurspīdīgums (līdz 98%) ļauj plaši izmantot vispārējā pielietojuma polistirolu iekšējiem stiklošanas darbiem kā lētu alternatīvu organiskajam stiklam.

Caurspīdīgā polistirola loksnēm piemīt augsta cietība un ķīmiskā noturība, tādēļ to izmanto dažāda veida iepakojumu izgatavošanai, tajā skaitā arī pārtikas rūpniecībā. Apgaismes tehnikas izgatavošanai izmanto termoizturīgās markas. Caurspīdīgo polistirolu var nokrāsot dažādās krāsās (tas ir norādīts marķējumā), tam var būt faktūras pārklājums utt. — pateicoties tam, šis materiāls ir universāls apdares līdzeklis.