HDPE

Polietilēns ar augstu blīvuma pakāpi. Plaši izmanto, piemēram, PET pudeļu, bērnu pudelīšu vāciņu, ūdensvada cauruļu, gāzes vadu, ķīmiski izturīgu cauruļu, siltuma tvertņu ražošanai automobiļiem, mazgāšanas līdzekļu konteineriem, metinātiem izstrādājumiem.

PND plašais pielietojums rūpniecībā un sadzīvē ir izskaidrojams ne tikai ar tā augstajiem parametriem, bet arī ar samērā lēto ražošanas procesu. Tā kā materiālam ir viegli piešķirt jebkuru formu, uzkarsējot to virs kušanas temperatūras, rodas iespēja no tā izgatavot dažādu produkciju, tādēļ šī polietilēna granulas kļūst par izejvielu turpmāk minēto nepieciešamo materiālu izgatavošanai:

Ar ekstrūzijas metodi no PND ražo: plēves — gludās un burbuļainās, plēvju izstrādājumus pakešu izgatavošanai, komunikācijas caurules, elektrokabeļu izolāciju, lokšņu un tīkliņu materiālus. No tā izpūš tilpnes sadzīves ķīmijai, kannas, mucas utt. Zem spiediena atlej: sadzīvei paredzētas preces (rotaļlietas, traukus, inventāru, izstrādājumus virtuvei un vannas istabai, burku vāciņus, pudeļu taru u.c.), šūšanas un mēbeļu furnitūru, komplektējošās detaļas dažādai tehnikai (аuto, sadzīves ierīces u.c.). Ar rotora metodi veido: tvertnes, ceļu blokus, vērienīgas konstrukcijas spēļu laukumu veidā, akas, estakādes.